نرم‌افزار تی‌بوک ۱

نرم‌افزار بازی‌درمانی ۲
فروردین ۱۰, ۱۳۹۴
نرم‌افزار تی‌بوک ۲
بهمن ۲, ۱۳۹۵

خرید اینترنتی


زبان انسان مهارت پیچیده ای است که تعریف ساده ای از آن وجود ندارد و علاوه بر آن دارای اَشکال متعددی مانند گفتار، نوشتار و یا علامت می باشد. یکی از راه های بررسی پیچیدگی های زبان شناسایی دامنه مشخصه هایی است که ویژگی آن را توصیف می کند.

معناداری هر کلمه در واقع به نمادهای قراردادی هر زبان اشاره دارد و افراد با کلمه های معنادار مشترک، به انتقال باور ها و تفکرشان در محیط می پردازند.

ما می توانیم جملات یک داستان و یا یک گفته را به شکل های مختلف و با ترکیبات گوناگون کلمات معنادار نوشته و یا بیان کنیم تا درک شوند. مرحله تک کلمه ای که در حدود سن ۱۲ ماهگی آغاز می شود، می تواند شروع شکل گیری ارتباط اولیه شناختی و درکی فرد باشد. پس لزوم درک و شناخت کلمات معنادار برای شروع یک زبان ارتباطی مشترک، اولین مقدمه شکل گیری زبان است.

چگونه فرد به درک معنای کلمات می رسد می تواند به شکل های مختلف در محیط فرد اتفاق بیفتد؟

یک پاسخ ساده به این سوال این است که، اطرافیان هنگام پدیدار شدن یک شیء یا عمل، نام آنها را بر زبان می آورند اما زمانیکه تجربه این یادگیری به هر نحوی دچار اشکال شود و فرد را از یادگیری طبیعی در محیط محروم سازد، نیاز به برجسته کردن همان مفاهیم قادر است روند یادگیری را دوباره باز گرداند.

در هر سیستم زبانی، یادگیری با توجه بر تجربیات فرد اتفاق می افتد و این تجربیات با توجه به نوع ارائه در محیط می تواند یادگیری را آسان یا سخت نماید. پس در چهارچوب یادگیری زبان، سیستم یادگیری اولیه زبان، یعنی شناخت معنادار ارتباطی؛ لزوم استفاده از ابزار، نرم افزار ها و … را با داشتن مشخصه هایی مانند جذاب و قابل درک بودن، برای افراد توجیه می کند.

کتاب الکترونیکی تی بوک۱ شامل مجموعه های شناختی و مقوله های که با محوریت افزایش مهارت های شناختی – توصیفی در جهت رشد توانمندی های کودکان راحی و ساخته شده است.

با توجه به محور های یادگیری اشاره شده، در این مجموعه سعی شده است، آموزش مقوله ها به صورت بافت توصیفی موضوع، آموزش داده شود.

در هر مقوله با درنظرگرفتن واژگان موجود، چهارچوب توصیفی ثابتی طراحی گردیده است که مراجع به راحتی بتواند با درک بافت توصیفی از واژه مورد نظر، آنرا بیاموزد.

علاوه بر محوریت موضوعی شناخت برای کودکانی با سطح توانمندی بالاتر زبانی، می توان مهارت های توصیفی موضوع، حافظه شنیداری و درک پردازش ساختار دستوری – توصیفی زبان را نیز آموزش داد.

ویژگی ها:

  • در این مجموعه استفاده از تصاویر جذاب و متن های نوشتاری آماده می تواند بازده درمان و بهره وری را در کلینیک های درمانی افزایش دهد.
  • آموزش مفاهیم در قالب نرم افزار و استفاده در کامپیوتر و یا لپ تاپ می تواند برای کودکان جذاب و تاثیر پذیر تر باشد.
  • مناسب برای سنین ۴ سال به بالا در مقاطع یادگیری واژه، جمله، گفتار توصیفی مطابق با استاندارد زبان فارسی.
  • برای درمان در اختلالات
    اتیسم، تاخیر رشدی، کم شنوا، کاشت حلزون، سندرم داون و افراد مبتلا به آفازی و ضایعه های مغزی و …

عناوین موجود در این مجموعه شامل قسمت های زیر می باشد:

میوه ها – حیوان های اهلی – سبزی ها – حیوان های وحشی – پرندگان – وسایل – پوشاک – وسایل مدرسه – حشره ها – آبزیان – چطور – چه وقت

خرید اینترنتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *