بازی های شادی بخش برای کودکان ( بازی های آرام )

بازی های شادی بخش برای کودکان ( بازی های شادی بخش )
آذر ۲۶, ۱۳۹۶
تشخیص علائم بیماری اوتیسم در ۹ ماهگی
آذر ۲۶, ۱۳۹۶

سن: دو سال و بیشتر.

وسایل نمایش: خیر.

موسیقی: خیر.

تمام بچه ها دایره وار کنار هم می نشینند. یکی از بچه ها را صدا می زنید و نام حیوانی را در گوش او می گویید. او باید کاملا” بی صدا حرکات آن حیوان را نشان دهد تا بچه ها حدس بزنند که چه حیوانی است. هر کس زودتر درست حدس زد، برنده و نفر بعدی است. بچه های کوچکتر می توانند صدای حیوان را هم تقلید کنند تا راحت تر بتوانند حدس بزنند.

سن: پنج سال و بیشتر.

وسایل نمایش: خیر.

موسیقی: خیر.

مسابقه ۲۰ سؤالی. نام یک حیوان یا شئ را در گوش یکی از بچه ها بگویید. بچه های دیگر با طرح ۲۰ سؤال باید بتوانند حدس بزنند که آن چه حیوان یا شئ است. هر کس زودتر درست حدس بزند، برنده است. در این بازی شما یا یک بزرگتر دیگر باید در طرح سؤال ها به بچه ها کمک کند تا آن ها راحت تر به جواب درست برسند.

سن: دو سال و بیشتر.

وسایل نمایش: خیر.

موسیقی: خیر.

این اولین بازی طبیعت است که می تواند توجه آن ها را به خود جلب کند و آن ها را آرام سازد. در ابتدا، بچه ها باید تصور کنند که تخم پروانه هستند. سپس فرض کنند که در زیر گرمای آفتاب قرار گرفته اند. در مرحله بعد از تخم بیرون آمده اند و به یک کرم تبدیل شده اند و به همین صورت، کف اتاق بخزند و حرکت کنند. بعد باید تصور کنند که در پیله رفته اند و دست ها و پاهایشان را دور خود بپیچند. در مرحله آخر هم به یک پروانه زیبا تبدیل شده اند که در اطراف اتاق به پرواز در نی آیند.برای اینکه هیجان بازی را بیشتر کنید، می توانید بگویید: مواظب باشید، یک پرنده بزرگ بالای سرتان است. آن وقت تمام کرم ها باید در همان حال که هستند، بی حرکت بمانند یا خود را در جایی پنهان کنند.

سن: دو سال و بیشتر.

وسایل نمایش: دو رومیزی بزرگ، یک میله (به سر میله نخ بلندی ببندید) و چند هدیه کوچک بسیار سبک.

موسیقی: بله.

رومیزی را در یک سوی اتاق ببندید، به طوری که تا نیمه بالا آمده باشد و بچه ها نتوانند طرف دیگر را ببینند. هدیه ها در یک سوی رومیزی و بچه ها در سوی دیگر قرار می گیرند. سپس از یکی از بچه ها بخواهید که با قلابی که ساخته اید (میله ای که به سر آن نخی بسته شده است) ماهیگیری کند. یک بزرگتر باید پشت رومیزی ها باشد و هدیه ها را به نخ ببندد. همه هدیه ها باید یکسان باشند تا در مورد بچه ها تبعیضی قائل نشده باشید.

سن: چهار سال و بیشتر.

وسایل نمایش: یک برگ کاغذ که سوراخی به اندازه یک چشم روی آن ایجاد شده است و یک کش لاستیکی که بتواند آن را دور سرش بیندازد به تعداد بچه ها، مداد و پولک های رنگی.

موسیقی: بله.

این بازی برای میهمانی های کوچک و بخصوص دخترانه مناسب است. بچه ها را دور میز یا کف اتاق که روزنامه پهن کرده اید، بنشانید و به هر کدام یک برگ کاغذ بدهید تا آن را به صورت نقاب تزیین کنند. پس از آنکه همه نقاب هایشان را درست کردند، می توانند در اتاق یا سالن رژه بروند. برای چسباندن پولک ها از چسبی استفده کنید که بچه ها بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

 

منبع : آموزش از راه بازی
بازی های شادی بخش برای کودکان
مترجم : منیژه پورقبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *